age power
Sprzedaż części Deutz & Perkins SERWIS SILNIKÓW

Serwis silników gazowych MAN

Od wielu lat silniki przemysłowe są kojarzone z jednostkami zasilanymi olejem napędowym. Wraz ze zmianami  klimatu oraz rozwojem bardziej ekologicznych rozwiązań, związanych z silnikami spalinowymi używanymi przemyśle, coraz większą popularność i uznanie wśród klientów znajdują przemysłowe silniki gazowe.

Jednym z wiodących producentów silników przemysłowych jest MAN, który projektuje i wdraża do produkcji przemysłowe silniki gazowe. Wieloletnie doświadczenie w produkcji silników wysokoprężnych jest wykorzystywane przy projektowaniu, produkcji i udoskonalaniu nowoczesnych silników gazowych (silniki na gaz oraz silniki na biogaz).

 

 

silnik gazowy MAN E3262

 

Age Power specjalizuje się naprawach, remontach przemysłowych silników gazowych MAN

Silniki które poddawane są remontom w firmie Age Power pracują głównie z gazem ziemnym lub biogazem. Pozostałe silniki remontowane przez nas, to w przeważającej większości silniki wysokoprężne.

W silnikach gazowych poszczególne elementy pracują w znacznie większych temperaturach, co wynika z właściwości gazu. Z tego powodu do produkcji  poszczególnych części  silnika jak głowice, wał, tłoki, zawory wykorzystuje się specjalne materiały. Ma to również swoje odzwierciedlenie w planach konserwacji producenta, który zaleca poszczególne prace serwisowe i naprawcze, w oparciu o przepracowane godziny pracy silnika.

Typy silników gazowych MAN:
MAN: E0826, E0834,E0836, E2676, E2876, E2842, E3268, E3262

 

 silnik przemysłowy gazowy MAN E3268

 

 

Remont silnika gazowego

Kompletny, przeprowadzony w oparciu o zalecenia producenta, remont silnika gazowego to kompleksowa konserwacja silnika, która wiąże się z wymianą zużytych części w silniku. Zarówno górnej jak i dolnej jego części.

Age Power oferuje indywidulane podejście do klienta w zależności od zakresu prac oraz czasu remontu. Ma to na celu zminimalizowanie przestojów po stronie klienta związanych z remontem silnika.

Większość remontów jest przeprowadzana w warsztacie Age Power. Jednak w szczególnych przypadkach, korzystając z własnego mobilnego warsztatu, jesteśmy gotowi przeprowadzić remont silnika u klienta.

 

Naprawa przemysłowego silnika gazowego – przykładowy zakres prac

Podstawowe prace naprawcze, które są związane z remontami silników gazowych:

  • Regeneracja głowic cylindrów:  wymiana zaworów, gniazd zaworowych, prowadnic; wymiana,  naprawa lub obróbka głowicy cylindrów, planowanie głowicy; kompletny montaż wraz z testem szczelności  .
  • Czyszczenie intercoolera: całkowity demontaż intercoolera, wraz z jego czyszczeniem; czyszczenie korpusu i pokryw, wymiana uszczelniaczy; kompletny montaż zakończony testem szczelności .
  • Regeneracja chłodnicy oleju: Demontaż chłodnicy, wymiana elementów uszczelniających, montaż i testy hydrauliczne.
  • Naprawa pomp wodnych i olejowych: wymiana uszczelek oraz wszystkich połączeń uszczelniających. W niektórych przypadkach wymiana tulei, kół pasowych / zębatych.
  • Obróbka bloku silnika: prace związane obróbką górnej i / lub dolnej części bloku silnika. Planowanie płaszczyzny, obróbka gniazd obsady tulei cylindrowych, osiowanie bloku silnika.
  • Wał korbowy: Weryfikacja wymiarowa wału korbowego, polerowanie czopów wału głównego, szlifowanie według danych katalogowych producenta
  • Wymiana głównych części silnika: tłoki, korbowody, tuleje cylindrów, zestaw uszczelek głowicy cylindrów, wałki rozrządu, uszczelki, O-ringi, świece zapłonowe, cewki, , filtry powietrza, filtry oleju, itp

 

Konserwacja silników gazowych – serwis i naprawa

Są różne rodzaje konserwacji silników gazowych. W Age Power specjalizujemy się w następujących:

  • Konserwacja / przegląd bieżący  - serwis silników gazowych -  ich częstotliwość jest oparta na godzinach pracy silnika, który jest przewidziany przez producenta. Również zakres prac jest w określony przez  producenta silnika gazowego. W zależności od stopnia zużycia silnika (przepracowanych godzin), przeprowadzane są tu prace od drobnych napraw i wymian elementów (serwis silnika gazowego), aż po planowane remonty główne silników . Prace, które mają być wykonywane w ramach konserwacji / przeglądu bieżącego  silników, są zawarte w planie obsługi producenta.
  • Naprawa awaryjna / naprawa główna planowana / naprawa silnika gazowego - jest przeprowadzana w następstwie wyłączenia planowanego i / lub awarii silnika. Rodzaj prac i ich zakres jest związana z rodzajem awarii. Co do zasady, naprawę należy wykonać tak szybko, jak to możliwe, w zakresie umożliwiającym bezpieczną i sprawną ponowną pracę silnika. Prace można wykonać na miejscu u klienta jak i po przewiezieniu silnika do warsztatu Age Power.

 

 certyfikat MAN

 

Serwis przemysłowych silników gazowych Age Power

+48 509 361 672

info@age-power.pl

Bądź na bieżąco

Zapraszamy do śledzenia naszych profili w social mediach.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij